MIMI & LISA - game

MIMI & LISA - game

INFO /

PRODUCTION INFORMATION


Hra Mimi a Líza je jednoduchá 2D adventúra vytvorená na motívy rovnomenného televízneho seriálu. Hráč s Mimi a Lízou zažíva dobrodružné príbehy plné radosti a fantázie. Riešia spolu rôzne jednoduché hádanky a skúmajú miesta, ktoré deti poznajú z televízneho seriálu alebo z kníh.

Mimi je čarovné dievčatko so zavretými očami. Na svet sa pozerá citlivými dlaňami, uškami a nosom. Hoci je Mimi nevidiaca, nie je smutná, ani osamelá. Má svoju starostlivo upratanú izbičku, v ktorej sa cíti bezpečne, láskavého ocka a kamošku Lízu, ktorá do jej usporiadaného sveta vnáša radosť a vzrušenie.

Líza je presný opak opatrnej Mimi. Jej naširoko otvorené oči chcú všetko vidieť a zvedavé ruky sa chcú všetkého dotknúť. Má obrovskú zásobu odvahy, predstavivosti a hravosti. Aj ona je špeciálna. Líza je dievča s očami dokorán.


Pre koho je hra určená:
Pre deti vo veku od 4 do 6 rokov a pre všetkých rodičov, ktorí chcú, aby sa ich deti vzdelávali aj netradičnou formou videohry.


Čo je potrebné na spustenie hry:
Momentálne sa hra pripravuje len pre tablety s operačným systémom Android. Do budúcna ale zvážime verziu aj pre tablety od spoločnosti Apple.


Ciele hry:
Vzdelávať deti - pomocou jednoduchých puzzle, skúmaním prostredí a kombinovaním neobyčajných schopností dvoch hlavných postáv.

Šíriť medzi deťmi empatiu, lásku a toleranciu k deťom, ktoré majú špeciálne potreby. A o tom, že kamarátiť sa je super!

Interaktívnou formou priblížiť svet seriálu a kníh – hra umožní deťom navštíviť známe lokality, stretávať niektoré známe postavy a zbierať predmety, ktoré sa v seriáli objavili.

Credits