MIMI & LISA - game

MIMI & LISA - game

INFO /

PRODUCTION INFORMATION


Hra Mimi a Líza je jednoduchá 2D adventúra vytvorená na motívy rovnomenného televízneho seriálu. Hráč s Mimi a Lízou zažíva dobrodružné príbehy plné radosti a fantázie. Riešia spolu rôzne jednoduché hádanky a skúmajú miesta, ktoré deti poznajú z televízneho seriálu alebo z kníh.

Mimi je čarovné dievčatko so zavretými očami. Na svet sa pozerá citlivými dlaňami, uškami a nosom. Hoci je Mimi nevidiaca, nie je smutná, ani osamelá. Má svoju starostlivo upratanú izbičku, v ktorej sa cíti bezpečne, láskavého ocka a kamošku Lízu, ktorá do jej usporiadaného sveta vnáša radosť a vzrušenie.

Líza je presný opak opatrnej Mimi. Jej naširoko otvorené oči chcú všetko vidieť a zvedavé ruky sa chcú všetkého dotknúť. Má obrovskú zásobu odvahy, predstavivosti a hravosti. Aj ona je špeciálna. Líza je dievča s očami dokorán.


Pre koho je hra určená:
Pre deti vo veku od 4 do 6 rokov a pre všetkých rodičov, ktorí chcú, aby sa ich deti vzdelávali aj netradičnou formou videohry.


Čo je potrebné na spustenie hry:
Momentálne sa hra pripravuje len pre tablety s operačným systémom Android. Do budúcna ale zvážime verziu aj pre tablety od spoločnosti Apple.


Ciele hry:
Vzdelávať deti - pomocou jednoduchých puzzle, skúmaním prostredí a kombinovaním neobyčajných schopností dvoch hlavných postáv.

Šíriť medzi deťmi empatiu, lásku a toleranciu k deťom, ktoré majú špeciálne potreby. A o tom, že kamarátiť sa je super!

Interaktívnou formou priblížiť svet seriálu a kníh – hra umožní deťom navštíviť známe lokality, stretávať niektoré známe postavy a zbierať predmety, ktoré sa v seriáli objavili.

Credits

Máte radi nerozlučné kamarátky Mimi a Lízu? Potešili by vás doma ich rozprávkové knihy alebo pracovný zošit? Chceli by ste vedieť novinky o pripravovanej digitálnej hre Mimi a Líza?

Ak ste odpovedali áno, tak je táto súťaž práve pre vás! Stačí, keď v našom dotazníku vyplníte niekoľko odpovedí na naše otázky. Pomôžete nám tak pri vytváraní novej hry a zároveň sa automaticky zapojíte do súťaže. Dvanásť z vás môže vyhrať jednu z nasledovných cien:

● rozprávková kniha Mimi a Líza 1 (6x)
● rozprávková kniha Záhada vianočného svetla (3x)
● pracovný zošit Mimi a Líza (3x)

Súťaž končí v piatok 4. decembra 2020

Dotazník nájdete tu: https://bit.ly/32T0Kyk